Jdi na obsah Jdi na menu

LD Starost reprezentovalo Prostějov v Třebíči

29. 3. 2011

LD Starost reprezentovalo Prostějov v Třebíči


Prostějovští loutkáři se minulou sobotu zúčastnili přehlídky Třebíčské loutkářské jaro, kde v premiéře představili divadelní hru francouzských lidových loutkářů Ženich z Turecka.


Režie této hry se ujal dlouholetý principál Loutkového divadla Starost Ivan Čech. Herecky se tentokráte v Třebíči představili včetně něj i Michal Wolf, Pavel Moš a Andrea Janečková. Scéna a loutky jsou prací olomoucké výtvarnice Jitky Tláskalové. Text i hudbu autorských písní napsal Michal Wolf, při představení je na harmoniku zahrála Dagmar Cásková.
starost-2.jpg


Loutkohra Ženich z Turecka vypráví o protivné náně Nany (Andrea Janečková) a jejím bezradném otci Mastílkovi (Pavel Moš). Nany si za muže odmítá vzít někoho jiného než šlechtice. Neúspěšní nápadníci (všechny sehrál Ivan Čech) na onu nadutou nánu vymyslí past prostředním podomního prodavače Giňola (Michal Wolf).


Porotcům přehlídky Třebíčské loutkářské jaro Ivaně Němečkové, Jaroslavu Dejlovi a Jiřímu Pitrovi na představení vadilo málo používání zvukových efektů, chtěli jistěji provést druhou část písně a dotvořit některé loutky. "Vše vychází z faktu, že šlo o premiéru respektive předpremiéru. Podněty poroty samozřejmě využijeme a budeme se snažit je napravit" nechal se slyšet šéf Loutkového divadla Starost Ivan Čech.


Během letošního jara se uskuteční několik repríz v Prostějově pod širým nebem, kde Starost nejraději vystupuje. "Diváci se o datumu a místu dozvědí z médií" ubezpečuje šéf spolku.

(jač)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA